Wpisy oznaczone tagiem ‘zdrowe’


Zdrowie dzieci Aby zapewnić naszym dzieciom dobre zdrowie, dokładamy do tego wszelakich starań. Na temat zdrowia dzieci można by napisać całe, opasłe tomy. To temat długi i szeroki. Zdrowie naszych pociech jest czymś, o co niejednokrotnie troszczymy się bardziej aniżeli o własne. Bardzo nie lubimy, gdy nasze dzieci chorują. Od ich chwili narodzin dbamy o to, aby regularnie składały wizyty u pediatry, troszczymy się o ich obowiązkowe szczepienia, a kiedy osiągną już pewien wiek, regularnie prowadzamy je na kontrolę stomatologiczną. Właściwie to tak naprawdę nie wiadomo, od czego, od jakich czynników uzależnione jest to, że jedne dzieci chorują w zasadzie non stop, a inne rzadko albo naprawdę bardzo sporadycznie. A przecież zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, dokładamy wszelakich starań, aby o te zdrowie dbać. Kupujemy naszym dzieciom preparaty witaminowe wzmacniające odporność ich organizmów. Robimy też wszystko, aby w otrzymywanych od nas posiłkach otrzymywały wszystkie niezbędne składniki, choć bywa to czasami trudne. Ich dobry stan zdrowia jest dla nas absolutnie bezcenny.

Tagi: , ,Upały szkodzą naszym nogom , ponieważ rozszerzają się naczynia krwionośne ,a krew i limfa spływa w dół Jeśli zastawki w żyłach nie są zbyt elastyczne krew nie może powrotem odpłynąć. To samo dzieje się z limfą. Aby temu zapobiec należy unikać nadmiernego opalania, codziennie stosować prosty zabieg wzmacniający ściany żył. Przez piętnaście minut polewaj prysznicem nogi, od stóp w kierunku serca. Woda najpierw powinna być ciepła , potem coraz zimniejsza .Jeśli masz możliwość przez 30 min spaceruj w morzu jeziorze lub rzece z nogami zamoczonymi po kolana. Chłodne fale masują łydki, wzmacniając naczynia. Dieta ma ogromny wpływ na zdrowie nóg. Codziennie jedz co najmniej kilogram owoców i warzyw. Polecamy cytrusy zawierające rutynę i witaminę C, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Przejdź na dietę śródziemnomorską. Polega ona na jedzeniu przede wszystkim ryb , owoców i warzyw. Niezbędny dodatek do potrwa to oliwa z oliwek. Taka dieta pomaga zapobiec miażdżycy, chorobom żył oraz nadwadze.

Tagi: , ,W zdrowym ciele zdrowy duch Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, iż w stwierdzeniu, że w zdrowym ciele znajduje się zdrowy duch, jest bardzo duże ziarno prawdy. Dobre samopoczucie fizyczne zależy w ogromnej mierze od dobrego samopoczucia psychicznego – i, rzecz jasna, odwrotnie. Jeśli jesteśmy zdrowi, jeśli nam nic nie dolega i nie cierpimy z powodu jakiś przykrych rzeczy, to bez wątpienia od razu czujemy się lepiej także w znaczeniu psychicznym. Bardzo często takie określenie odnosimy do osób uprawiających sport – wcale nie musi to być wyczynowe uprawianie jakiejś dyscypliny, ale uprawianie jej po prostu dla samego bycia w lepszej formie. Niejednokrotnie osoby wysportowane kojarzymy z ludźmi zdrowymi fizycznie, a co za tym idzie – ze zdrowymi psychicznie. Często są dla nas czymś w rodzaju niedościgłego wzorca czy wręcz ideału. Sport z całą pewnością pomaga w przegonieniu z głowy negatywnych emocji oraz sprzyja rozładowaniu napięć, ale zrobić mają ci, którzy najzwyczajniej w świecie po prostu nie lubią go uprawiać?

Tagi: , ,Piękne włosy przede wszystkim powinny być zdrowe , dlatego przed słońcem powinnyśmy chronić nie tylko skórę . Troskliwej opieki wymagają także włosy, w przeciwnym wypadku po kilku dniach plażowania będą przypominać siano. Słońce szkodzi najbardziej włosom farbowanym. Koloryzacja niszczy bowiem ich warstwę ochronną , co sprawia, że szybko ucieka z nich wilgoć. Efektem tego jest ,że włosy stają się matowe , płowieją, rozdwajają się i są matowe. Aby tego uniknąć trzeba temu zapobiec, dlatego też przed wyjściem na plażę spryskaj włosy sprayem zawierającym filtr UV. Pamiętaj , że filtry działają dopóki nie zanurzysz włosów w wodzie , więc ponów aplikację po każdym wyjściu z morza czy basenu. Po powrocie do domu umyj włosy szamponem z serii przeciwsłonecznej, aby dokładnie oczyścić włosy z soli morskiej, chloru oraz resztek ochronnej mgiełki.. Po każdym myciu koniecznie stosuj regenerującą odżywkę , a raz w tygodniu nałóż maskę. Preparaty te nawilżają przesuszone włosy i przywrócą im piękny blask.

Tagi: , ,