Wpisy oznaczone tagiem ‘włosy’


Łupież Jest nieprzyjemną i trudną do zlikwidowania przypadłością , powstaje na skutek zbyt intensywnego złuszczania się naskórka głowy. Łupież może być suchy lub tłusty . Ten drugi jest trudniejszy do wyleczenia, ponieważ może nawet powodować łysienie, często wymaga nawet interwencji dermatologa. Zaś łupież zwykły osłabia nasze włosy. Jeśli skóra tylko się lekko łuszczy warto w tedy stosować zwykły szampon przeciwłupieżowy. Ma je w swej ofercie większość firm kosmetycznych. Zwykle są to produkty, które oprócz likwidowania łupieżu także wzmacniają włosy. Zawierają składniki roślinne łagodne substancje dezynfekujące skórę głowy, które zwalczają łupież. Działają dosyć łagodnie, dlatego raczej nie poradzą sobie z silnym łuszczeniem się naskórka . Warto więc stosować je w momencie, gdy pojawią się pierwsze oznaki łupieżu lub profilaktycznie, gdy mamy skłonność do tej przypadłości. Gdy zwykłe szampon nie pomaga , trzeba wybrać silniejszy kosmetyk z apteki. Do wyboru mamy wiele szamponów leczniczych. Różnią się od zwykłych tym, że zawierają dużo mocniejsze substancje, takie jak dwusiarczan selenu, mocznik czy pochodne cynku. Które zwalczają przyczyn y łupieżu i leczą skórę głowy.

Tagi: , ,Włosy Włosy na naszym ciele mają za zadanie ogrzać nasz organizm w razie potrzeby. Gdy jest nam zimno stroszą się dając nam więcej ciepła. Sa one jedną z głównych ochron termoregulacyjnych naszego organizmu. Włosy które rosną nam na głowie maja za zadanie chronić mózg, przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz przed wychłodzeniem. Za to, że nasze włosy szczególnie te rosnące aja tak poważne zadanie powinniśmy o nie jakoś bardziej za to dbać, by mogły dłużej nam służyć. Włosy bardzo reagują na zimno i na słońce lecz nie jest to dla nich obojętne. Odczuwają one wpływy temperatury tak samo jak inne części ciała. Wymagają one od nas ochrony i pielęgnacji. Dlaczego nasza ochrona nie mięłaby ładnie wyglądać. Dbamy o włosy szamponami i odżywiani. Ścinamy je w najróżniejsze fryzury a robimy to wszystko tylko po to by wyglądać jak najlepiej. Ścinanie i używanie odpowiednich kosmetyków bardzo regeneruje włosy i powoduje ich dłuższy żywot. Po ścięciu włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące.

Tagi: , ,Piękne włosy przede wszystkim powinny być zdrowe , dlatego przed słońcem powinnyśmy chronić nie tylko skórę . Troskliwej opieki wymagają także włosy, w przeciwnym wypadku po kilku dniach plażowania będą przypominać siano. Słońce szkodzi najbardziej włosom farbowanym. Koloryzacja niszczy bowiem ich warstwę ochronną , co sprawia, że szybko ucieka z nich wilgoć. Efektem tego jest ,że włosy stają się matowe , płowieją, rozdwajają się i są matowe. Aby tego uniknąć trzeba temu zapobiec, dlatego też przed wyjściem na plażę spryskaj włosy sprayem zawierającym filtr UV. Pamiętaj , że filtry działają dopóki nie zanurzysz włosów w wodzie , więc ponów aplikację po każdym wyjściu z morza czy basenu. Po powrocie do domu umyj włosy szamponem z serii przeciwsłonecznej, aby dokładnie oczyścić włosy z soli morskiej, chloru oraz resztek ochronnej mgiełki.. Po każdym myciu koniecznie stosuj regenerującą odżywkę , a raz w tygodniu nałóż maskę. Preparaty te nawilżają przesuszone włosy i przywrócą im piękny blask.

Tagi: , ,