Wpisy z kategorii ‘Problemy’


Łupież Jest nieprzyjemną i trudną do zlikwidowania przypadłością , powstaje na skutek zbyt intensywnego złuszczania się naskórka głowy. Łupież może być suchy lub tłusty . Ten drugi jest trudniejszy do wyleczenia, ponieważ może nawet powodować łysienie, często wymaga nawet interwencji dermatologa. Zaś łupież zwykły osłabia nasze włosy. Jeśli skóra tylko się lekko łuszczy warto w tedy stosować zwykły szampon przeciwłupieżowy. Ma je w swej ofercie większość firm kosmetycznych. Zwykle są to produkty, które oprócz likwidowania łupieżu także wzmacniają włosy. Zawierają składniki roślinne łagodne substancje dezynfekujące skórę głowy, które zwalczają łupież. Działają dosyć łagodnie, dlatego raczej nie poradzą sobie z silnym łuszczeniem się naskórka . Warto więc stosować je w momencie, gdy pojawią się pierwsze oznaki łupieżu lub profilaktycznie, gdy mamy skłonność do tej przypadłości. Gdy zwykłe szampon nie pomaga , trzeba wybrać silniejszy kosmetyk z apteki. Do wyboru mamy wiele szamponów leczniczych. Różnią się od zwykłych tym, że zawierają dużo mocniejsze substancje, takie jak dwusiarczan selenu, mocznik czy pochodne cynku. Które zwalczają przyczyn y łupieżu i leczą skórę głowy.

Tagi: , ,Badania kontrolne Każdy, kto naprawdę troszczy się o swoje zdrowie, raz na jakiś czas udaje się do lekarza rodzinnego, aby otrzymać od niego skierowanie na badania kontrolne. Poza tym taki obowiązek mamy, jeżeli jesteśmy gdzieś zatrudnieni na stałe i na kontrolne badania kieruje nas zakład pracy. Z cała pewnością nie są to jednakże badania kompleksowe. Inna sprawa, że człowiek ma dość dziwnie skonstruowaną psychikę i wychodzi z założenia, iż lepiej sobie darować wizytę u lekarza, bo ten jeszcze coś znajdzie i dopiero zacznie się jazda! Najczęściej bywa niestety tak, że idziemy do lekarza naprawdę wtedy, gdy musimy – ileż jest wtedy przypadków, że okazuje się, że cierpmy na coś naprawdę poważnego, czasem da się to wyleczyć, a czasami już nie. Badania kontrolne – pod warunkiem, że regularne – to nic innego aniżeli profilaktyka. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Poza tym też zdecydowana większość chorób wykrytych w odpowiednio wczesnym stadium to choroby uleczalne i warto o tym pamiętać.

Tagi: , ,Aby paznokcie były zdrowe ważne są witaminy , ale najważniejsza dla nich jest witamina H , która zapewnia im stabilny wzrost i zdrowy wygląd. Niezawodnym źródłem witaminy H (biotyny) jest wątróbka, żółtka, jaja , soja i drożdże. Aby paznokcie były zdrowe i błyszczące nie może nam zabraknąć witaminy A ( najlepiej w formie beta-karotenu) oraz magnezu i cynku. Witaminę A znajdziemy w marchewkach , dyni , brzoskwini, morelach ,a cynku np. w pestkach dyni. Ważne są również preparaty odżywcze. Stosując je możesz wzmocnić płytki paznokci, zapobiec ich rozdwajaniu i wygładzić powierzchnie. Większość odżywek zawiera witaminy i mikroelementy, substancje nawilżające i uelastyczniające oraz utwardzające, takie jak teflon czy diamentowe opiłki. Najczęściej mają formę podobną do lakierów. Dobierz odpowiednią odżywkę i regularnie ją stosuj. Dwa lub trzy razy w tygodniu używa się preparatów w postaci lakierów- do płytek rozdwajających się, słabo rosnących, kruchych. Trzy dni pod rząd należy używać odżywek, które mają silniejsze działanie. Nakłada się je warstwa na warstwę następnie zmywając i powtarzając wszystko od początku.

Tagi: , ,Przeciwdziałaniu stresowi emocjonalnemu polega przede wszystkim na stłumieniu w sobie przykrych uczuć. Można to osiągnąć poprzez opanowanie pierwszego impetu niepokoju, gniewu, czy niechęci, skierowanie aktywności na zrealizowanie jakiegoś celu zastępczego, podjecie próby patrzenia na swój problem z pozycji obojętnego widza. Trzeba tez wiedzieć, że jeśli stres emocjonalny znacznie się przedłuża lub w krótkich okresach ponawia się wielokrotnie, może nastąpić załamanie się mechanizmów obronnych człowieka. Stany takie nazywamy nerwicą, która wymaga długotrwałego leczenia specjalistycznego. Stres moralny może wywołać poczucie doznanej krzywdy czy upokorzenia, na przykład w związku niedoceniania przez nauczyciela, rodziców czy rówieśników, nieprzyznaniem należnej nagrody. Stres moralny może też się ujawnić w samooskarżeniu się za wyrządzaną komuś krzywdę, na przykład koledze, i cierpienia z powodu poczucia winy. Jednym z e sposobów uwolnienia się ze stresu moralnego jest dokonanie rzetelnej oceny pod względem moralnym własnego postępowania. Zawsze należy się zastanowić nad własnym postępowaniem jak i sposobem myślenia. Nie należy nigdy działać bez zastanowienia. Należy przemyśleć każde swoje zachowanie.

Tagi: , ,Uzmysłowienie sobie swojej życzliwości dla innych, czynienie im dobra, darzenie ich miłością czy przyjaźnią może być pomocne w oczyszczeniu sumienia z tego wszystkiego, co je gnębi oraz obciąża. Życie nie może być całkowicie wolne od stresów, ale samoobserwacja, poznanie samego siebie jak również doświadczenie mogą przyczynić się do uwierzenia we własne siły, mobilizacji ich w razie potrzeby i do przywrócenia niezbędnej dla zdrowia równowagi oraz pogody duchowej. Na stan zdrowia oraz dobre samopoczucie wpływają przyjazne kontakty z ludźmi. Samotność szkodzi psychice ważne są dobre stosunki w rodzinie, wśród kolegów w klasie, miejscu pracy, w różnych innych grupach społecznych. Okazja do nawiązania z kimś dobrego kontaktu może być wycieczka czy udzielana pomoc koledze w odrabianiu lekcji, a nawet konflikt czy starcie. Umiejętności nawiązywania i utrzymywania dobrych kontaktów trzeba się uczyć. Warunkiem utrzymania się zdrowia oraz przeciwdziałania wielu chorobom jest higiena osobista oraz otoczenia. Każdy człowiek powinien mieć nawyk wykonywania codziennych zabiegów higienicznych. Przyczyna wielu chorób są brudne ręce: stąd ich nazwa: choroba brudnych rąk.

Tagi: , ,Aktywność ruchowa może przejawiać się w pracy fizycznej, gimnastyce jak również w sporcie. Praca fizyczna, podobnie jak siedząca pozycja, ogranicza ruch niektórych grup mięsni, co może prowadzić do różnych zniekształceń ciała. Natomiast racjonalnie prowadzona gimnastyka i uprawianie sportu powodują ćwiczenie wszystkich mięśni, zwiększjąc ich siłę i napięcie. Ruch na świeżym powietrzu przyspiesza wentylacje płuc, ćwiczy mięsień sercowy, pobudza krążenie oraz apetyt, działa odprężająco na psychikę. Zaniechanie ruchu może być przyczyną wadliwej postawy, zwanej postawa zmęczenia. Charakteryzują ja opuszczone barki, zapadnięta klatka piersiowa, wystający brzuch jak również zgarbienie. Warunkiem zdrowia jest umiejętność radzenia sobie z e stresem. Wyróżnia się dwa rodzaje stresu psychicznego: stres emocjonalny oraz stres moralny. Stres emocjonalny może powstać w wyniku napotkania przeszkód utrudniających realizacje zamierzeń lub trudności w zaspokajaniu potrzeb. Napięcia emocjonalne działają hamująco na aktywność lub wyzwalają reakcje agresywne. Człowiek staje się bezradny i bezsilny, wyzwala się w nim lek albo okazuje wściekłość, szuka zwady z otoczeniem.

Tagi: , ,