Wpisy z kategorii ‘Pielęgnacja’


Do jakich oczu pasuje eyeliner? Podkreślanie oczy eyelinerem znowu staje się modne. Ale coraz częściej wizażyści zamiast czarnej kreski w stylu lat 60 proponują na przykład niebieskie, zielone lub złote. Taka kreska może nawet zastąpić cały makijaż oka. Dla osób , które mają małe oczy najlepsze są eyelinery w jasnych kolorach( czarna kreska dodatkowo je pomniejsza! ).Wyrazista kreska bardzo przyciąga wzrok .Aby kreska wyglądała ładnie i przyciągała wzrok , musi być nałożona starannie. Podczas malowania można podciągnąć powiekę palcem, po to aby kreska byłą równa. Cienką linię zaczynamy rysować od wewnętrznego kącika oka pogrubiając i unosząc w kierunku zewnętrznego. Do malowania przyda się też powiększające lusterko, które ułatwi nam namalowanie cienkiej linii. Jeśli chcemy mieć pełny makijaż oka najpierw nakładamy cień, potem eyeliner a na końcu tusz do rzęs. Dla początkujących najlepszy jest eyeliner w pisaku , jeśli ktoś posiada w pędzelku to najlepiej jest najpierw zaznaczyć delikatnie kreskę kredką a następnie poprawić eyelinerem.

Tagi: , ,Oparzenie skóry przez słońce Skutkami zbyt długiego przebywania na słońcu może być rumień, pęcherze i owrzodzenia. Mówiąc o oparzeniach skóry, mamy najczęściej na myśli skutki działania wysokiej temperatury, czyli tzw. oparzenia termiczne. Zbyt intensywne opalanie prowadzi do poparzeń słonecznych i znacznie zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwór skóry . Gdy zbyt często wystawiamy nasze ciało na działanie promieni słonecznych nasza skóra staję się cienka ,wysuszona i szybciej pojawiają się zmarszczki ! Aby nie dopuścić do poparzenia, należy przestrzegać kilku zasad: 30 minut prze wyjściem na słońce posmaruj ciało kremem z wysokim filtrem UVA i UVB( co najmniej 20 ) Zabieg powtarzaj co 2 godziny, nie wychodź na słońce bez nakrycia głowy . A w godzinach 11-16 najlepiej w ogóle nie opuszczaj cienia . Jeśli dopiero zaczynasz się opalać, rób to z umiarem. Za pierwszym razem nie dłużej niż przez 20 minut. W kolejne dni czas możesz stopniowo wydłużać o 10-20 minut. W trakcie przebywania na słońcu dużo pij, najlepiej wodę mineralną lub soki. W ten sposób zapobiegniesz odwodnieniu organizmu, a także nadmiernemu wysuszeniu skóry.

Tagi: , ,Depilacja Depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych na co dzień przez nas kobiety, dbamy o to by nasza skóra była delikatna oraz by nie było na niej uporczywych i brzydkich włosków. Szczególnie przykładamy się do depilacji miejsc bikini i nóg. Te miejsca są dość gęsto owłosione co powoduje trudności w usuwaniu włosków. Masz do wyboru kilka opcji sposobów depilacji tych miejsc. Możesz użyć plastrów do depilacji które pomogą ci bardzo szybko i na około dwa tygodnie pozbyć się uporczywego zarostu jednak ten rodzaj depilacji jest bardzo bolesny szczególnie w okolicach bikini jest to wprost straszne. Aby wydepilować się woskiem należy także mieć już dłuższe włoski gdyż krótkich nie uda się wyrwać. Kolejnym sposobem jest depilacja depilatorem, również dość bolesna. Bardzo znana także jest ostatnio depilacja kremem. Jednak nie każda kobieta może sobie na nią pozwolić ze względu na częste uczulenia podczas depilowania skory. A więc często pozostaje nam tylko maszynka do golenia która usuwa włoski naokoło 3 dni.

Tagi: , ,Nawilżanie Twoja skora jeżeli nie jest wystarczająco nawilżona może ci się za to zemścić. Uważaj na to byś nie miała kiedyś problemów z nieustannie łuszczącym się naskórkiem oraz z suchą i szorstka skorą. Możesz w ten sposób zdobyć jakaś dokuczliwa chorobę. Kremy nawilżające powinny być więc podstawą każdej kosmetyczki. Jeżeli masz skore sucha powinnaś używać kremów intensywnie nawilżających a jeżeli z kolei masz problem ze skórą tłusta wybieraj te kremy które nawilżenie maja specjalnie przeznaczone do tego rodzaju skóry. Bardzo często te kremy maja składniki matujące dzięki którym nie błyszczy się tak bardzo twoja skora. Kremy i inne kosmetyki nawilżające nie powinny być tylko używane do twarzy lecz do całego ciała. Szczególnie latem twoja skóra potrzebuje bardzo intensywnego nawilżenia gdyż słońce ja naprawdę bardzo mocno wysusza. Należy więc wtedy walczyć o swoje piękno i o zdrowie. Dobrze nawilżona i ogolona skóra równomiernie się opala i rzadziej doznaje oparzeń słonecznych. Również nabiera ona więcej blasku i jest bardzo miękka i przyjemna.

Tagi: , ,Jeśli człowiek ma sprostać czekającym go zadaniom, musi prowadzić zdrowy tryb życia. Sprawność fizyczna i psychiczna sprzyja nauce jak również pracy, wywiązywaniu się z obowiązków rodzinnych oraz społecznych oraz korzystaniu z różnych przyjemności życia. Odpowiadając na pytanie, co składa się na szczęście, prawie każdy człowiek na pierwszym miejscu wymieni zdrowie. Ludzie o słabszej kondycji również starają się wypełniać wszystkie swe obowiązki oraz potrafią być szczęśliwi. Dolegliwości chorobowe lub kalectwo ograniczają jednak ich możliwości działania, mogą być przyczyną złego samopoczucia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Zdrowy tryb życia oznacza spełnianie w sposób ciągły wielu warunków sprzyjających zdrowiu. O zdrowiu decyduje prawidłowe żywienie. Sposób odżywiania, skład pokarmów i ich przygotowanie wywierają decydujący wpływ na rozwój organizmu. Żywienie powinno pokrywać całkowite zapotrzebowanie człowieka na wszystkie składniki niezbędne do życia. Zdrowe żywienie przyczynia się do sprawnego funkcjonowania wszystkich narządów i odporności na różne choroby. Drugim ważnym czynnikiem ochrony zdrowia jest aktywność ruchowa.

Tagi: , ,Włosy Włosy na naszym ciele mają za zadanie ogrzać nasz organizm w razie potrzeby. Gdy jest nam zimno stroszą się dając nam więcej ciepła. Sa one jedną z głównych ochron termoregulacyjnych naszego organizmu. Włosy które rosną nam na głowie maja za zadanie chronić mózg, przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz przed wychłodzeniem. Za to, że nasze włosy szczególnie te rosnące aja tak poważne zadanie powinniśmy o nie jakoś bardziej za to dbać, by mogły dłużej nam służyć. Włosy bardzo reagują na zimno i na słońce lecz nie jest to dla nich obojętne. Odczuwają one wpływy temperatury tak samo jak inne części ciała. Wymagają one od nas ochrony i pielęgnacji. Dlaczego nasza ochrona nie mięłaby ładnie wyglądać. Dbamy o włosy szamponami i odżywiani. Ścinamy je w najróżniejsze fryzury a robimy to wszystko tylko po to by wyglądać jak najlepiej. Ścinanie i używanie odpowiednich kosmetyków bardzo regeneruje włosy i powoduje ich dłuższy żywot. Po ścięciu włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące.

Tagi: , ,