Wpisy z Listopad, 2014


Depilacja Depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych na co dzień przez nas kobiety, dbamy o to by nasza skóra była delikatna oraz by nie było na niej uporczywych i brzydkich włosków. Szczególnie przykładamy się do depilacji miejsc bikini i nóg. Te miejsca są dość gęsto owłosione co powoduje trudności w usuwaniu włosków. Masz do wyboru kilka opcji sposobów depilacji tych miejsc. Możesz użyć plastrów do depilacji które pomogą ci bardzo szybko i na około dwa tygodnie pozbyć się uporczywego zarostu jednak ten rodzaj depilacji jest bardzo bolesny szczególnie w okolicach bikini jest to wprost straszne. Aby wydepilować się woskiem należy także mieć już dłuższe włoski gdyż krótkich nie uda się wyrwać. Kolejnym sposobem jest depilacja depilatorem, również dość bolesna. Bardzo znana także jest ostatnio depilacja kremem. Jednak nie każda kobieta może sobie na nią pozwolić ze względu na częste uczulenia podczas depilowania skory. A więc często pozostaje nam tylko maszynka do golenia która usuwa włoski naokoło 3 dni.

Tagi: , ,Bardzo ważna jest dbałość o czystość starego człowieka, jak również jego odzieży, pościeli a także pomieszczenie, w którym przebywa. Stąd też od czasu do czasu trzeba zrobić gruntowniejsze porządki w jego domu. By utrzymać dobrą kondycję, starzy ludzie powinni zażywać ruchu w swoim domu, lub w formie lekkiej gimnastyki a także codziennych spacerów. Konieczne jest także ograniczenie spożywania przez ludzi starych słodyczy jak również produktów z białej mąki. Starzenia się i niedołęstwu z nim związanemu przeciwdziała praca, zajęcie się na przykład tym, co dana osoba wykonywała dawniej, podtrzymywanie hobby. Praca nie może być ani męcząca , ani denerwująca, ale brak zajęcia jest wręcz szkodliwy. Utrzymanie jak najdłużej sprawności oraz żywotności ludzi starych jest przede wszystkim zadaniem rodziny. Właściwa troska oraz opieka mogą na długo zapewnić starym ludziom pogodne i bardzo szczęśliwe życie. Każdy młody człowiek powinien zastanowić się nad formą pomocy niepełnosprawnym starszym osobom, obłożnie chorym jak również starczym. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, ze opieka nad starsza osobą jest naszym obowiązkiem. Wymaga to od nas wiele wrażliwości jak również cierpliwości.

Tagi: , ,Badania kontrolne Każdy, kto naprawdę troszczy się o swoje zdrowie, raz na jakiś czas udaje się do lekarza rodzinnego, aby otrzymać od niego skierowanie na badania kontrolne. Poza tym taki obowiązek mamy, jeżeli jesteśmy gdzieś zatrudnieni na stałe i na kontrolne badania kieruje nas zakład pracy. Z cała pewnością nie są to jednakże badania kompleksowe. Inna sprawa, że człowiek ma dość dziwnie skonstruowaną psychikę i wychodzi z założenia, iż lepiej sobie darować wizytę u lekarza, bo ten jeszcze coś znajdzie i dopiero zacznie się jazda! Najczęściej bywa niestety tak, że idziemy do lekarza naprawdę wtedy, gdy musimy – ileż jest wtedy przypadków, że okazuje się, że cierpmy na coś naprawdę poważnego, czasem da się to wyleczyć, a czasami już nie. Badania kontrolne – pod warunkiem, że regularne – to nic innego aniżeli profilaktyka. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Poza tym też zdecydowana większość chorób wykrytych w odpowiednio wczesnym stadium to choroby uleczalne i warto o tym pamiętać.

Tagi: , ,Zdrowa żywność W przeciągu ostatnich kilku lat bardzo modna stała się tak zwana zdrowa żywność. Powstało bardzo wiele sklepów oferujących takiego właśnie rodzaju produkty spożywcze – głównie mają one rację byty w większych i dużych ośrodkach miejskich, w małych miejscowościach, a już tym bardziej na wsiach, nie zdają raczej egzaminu i szybko plajtują. Być może dzieje się tak dlatego, że w tych małych ośrodkach ludzie, mimo wszystko, zarabiają mniej. A ta zdrowa żywność wcale nie jest taka tania. Mówi się na nią zdrowa dlatego, że wyprodukowana została bez żadnej chemii, bez żadnych konserwantów, sto procent naturalnych składników. Powiem szczerze, że w tym miejscu można by polemizować, czy zdrowa żywność jest również żywnością smaczną – owszem, w wielu przypadkach na pewno tak, ale są jednak od tej reguły odstępstwa. Zdrowa żywność jest bardzo modna i popularna w zachodnich krajach Europy, stamtąd importuje się do nas wiele takich artykułów, ale ich ceny są dość wysokie. Zdrową żywność lubią wegetarianie.

Tagi: , ,Zdrowie dzieci Aby zapewnić naszym dzieciom dobre zdrowie, dokładamy do tego wszelakich starań. Na temat zdrowia dzieci można by napisać całe, opasłe tomy. To temat długi i szeroki. Zdrowie naszych pociech jest czymś, o co niejednokrotnie troszczymy się bardziej aniżeli o własne. Bardzo nie lubimy, gdy nasze dzieci chorują. Od ich chwili narodzin dbamy o to, aby regularnie składały wizyty u pediatry, troszczymy się o ich obowiązkowe szczepienia, a kiedy osiągną już pewien wiek, regularnie prowadzamy je na kontrolę stomatologiczną. Właściwie to tak naprawdę nie wiadomo, od czego, od jakich czynników uzależnione jest to, że jedne dzieci chorują w zasadzie non stop, a inne rzadko albo naprawdę bardzo sporadycznie. A przecież zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, dokładamy wszelakich starań, aby o te zdrowie dbać. Kupujemy naszym dzieciom preparaty witaminowe wzmacniające odporność ich organizmów. Robimy też wszystko, aby w otrzymywanych od nas posiłkach otrzymywały wszystkie niezbędne składniki, choć bywa to czasami trudne. Ich dobry stan zdrowia jest dla nas absolutnie bezcenny.

Tagi: , ,Pomocy innych ludzi wymaga również człowiek chory. Przyczyn chorób jest wiele. Mogą to być na przykład zakażenia(bakteryjne, wirusowe czy pasożytnicze), błędy w żywieniu, różnego rodzaju urazy(rany, załamania, oparzenia), zatrucia. Od rodzaju choroby zależy sposób opieki nad chorym. Niezależnie od pewnych odmienności w pielęgnowaniu chorego istnieją pewne wspólne zasady postępowania i czynności, które maja wpływ na stan psychiczny chorego, przebieg choroby jak i proces zdrowia. Należy pamiętać, że każdy chory wymaga wsparcia psychicznego. Może bowiem być przerażony swoim złym samopoczuciem jak również koniecznością niekiedy długotrwałego leżenia w łóżku. Mogą pojawić się leki, rozdrażnienie, wybuchy gniewu wobec osoby pielęgnującej. Należy na nie reagować spokojnie, starając się wzbudzać u chorego wiarę, że jeśli będzie tego chciał oraz współpracował z lekarzem, poprawa nastąpi szybciej. Chory musi być przekonany, że jest w dobrych rękach, więc może czuć się bezpiecznie. Najważniejszym obowiązkiem osoby opiekującej się chory, jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza. Dotyczy to przede wszystkim częstotliwość i sposób podawania leków.

Tagi: , ,